Yeniden Merhaba Dünya!

Merhaba, Dünya!

2 sene önce wordpress e Rıdvan'ın çevrimiçi not defteri diye bir blog açmıştım. Amacım çevrimiçi bir not defteri tutmak idi. Kendim için tutacağım notları internete koyarak bir kalite yakalamayı umuyordum. Oraya yazdığım merhaba dünyaya haftada en az bir girdi demişim. 2 sene içinde 10 küsür yazı yayınlamışım. Buraya o yüzden böyle bir hedef koymuyorum.

1 sene önce github pages ile bir kod blog u başlatmıştım. Onda da pek başarılı olamadım.

Bu sene ise githubdaki blog gibi pelican kullanarak kendi domainim altında ikisini birleştirip yeni bir blog açmaya karar verdim. Github için yazdığım temayı kullanmayıp yenisine başladım. Olabildiğince sade bir şey yapmayı düşündüm. Kendim için özelleştirmeler çok olduğu için bu temayı şimdilik açmayı düşünmüyorum. En çok istediğim matematik yazma özelliğini eklemek çok kolaymış aslında. MathJax ekliyorsun oluyor bitiyor.

Pelican'ın wordpress import özelliği bayağı bir işe yaradı. Ama bir yerde resimlere altbaşlık eklemek istediğim de sorun çıktı. Onun için bir markdown eklentisi yazmak zorunda kaldım. Onu da biraz daha geliştirip buraya da nasıl yaptığımı yazarım diye düşünüyorum.

Bol bol yazmak dileğiyle…